4/20/2021 6 SBYA BOTY 2020-2021 Results BYC Kickoff SYC Windjammer Cherry Pie Egmont Pot o' Gold   Shark's Tooth Bay Cup Bone Island
Races Throwouts Regattas to Qualify Cruiser   BYC1 BYC2     WJ1 WJ2     CP1   PG1   ST1 ST2    
7 2 6 3 S Pl Pt Pl Pt N Pl Pt N Pl Pt Pl Pt S Pl Pt S Pl Pt S Pl Pt S Pl Pt Pl Pt S Pl Pt N Pl Pt
  Boat Name Sail # 12 Club Boat Type Races Regattas Net Score   10             2     7     3     5 5     7      
1 Spindrift 84 Dave Ettinger WFPHRF Cal 35-II 7 6 4.281 1 5 0.600                     1 1 0.600 1 1 0.957 1 1 0.767 1 2 0.700 1 0.900 1 1 0.957      
2 Silver Lining2 307 Bob Armstrong BYC Catalina 380 5 4 2.776                                 1 4 0.529 1 2 0.433 1 3 0.500 3 0.500 1 2 0.814      
3 Fruition 30707 William Gately VYC Palmer Johnson 43 3 2 2.129                             1 1 0.900 2 0.700 1 4 0.529    
4 Special K 57 Robert Klement BYC Hunter 37 2 2 1.286 1 2 0.900                 1 5 0.386                  
5 Quinessential 122 Marvin Quin BKYC Tarton 3700 CCR 6 5 1.186                           1 2 0.100 1 7 0.100 1 3 0.100 1 4 0.300 4 0.300 1 5 0.386      
6 Grrrrr US 40314 Susan Davidson SPYC/SSS Tartan37 1 1 1.000 1 1 1.000                                      
7 WindCaller 1701 Joe McClash BYC Catalina 42 Mk I 1 1 0.814                     1 2 0.814                  
8 Midnight Sun USA 42 John (Jay) Daniel BYC Hunter 1 1 0.800 1 3 0.800                                      
9 Legacy 115 Dave Roberts BCYC Catalina 310 1 1 0.700 1 4 0.700                                      
10 Corsair 60832 Thomas Rose BYC Little Harbor 63 Sloop 1 1 0.671                     1 3 0.671                  
11 Mojo 8 Mauro Harto WFPHRF J-34C 1 1 0.671                                   1 3 0.671    
12 After You USA 425 John Gardner TSS Mark II 1 1 0.500 1 6 0.500                                      
13 First Wind 4951 Art Cupps DIYC CSY 1 1 0.400 1 7 0.400                                      
14 XTC US 38 Thomas Glew SPYC Beneteau Oceanis 461 1 1 0.300 1 8 0.300                                      
15 Impetuous 71 John Hargreaves BYC Catalina 42 WK 1 1 0.243                     1 6 0.243                  
16 After Math II 199 Dave Powell SYC Catalina 309 1 1 0.243                                   1 6 0.243    
17 Joan Marie III 729 Robert Foster VYC Jeanneau Sun Odessey 37 2 1 0.200                             1 5 0.100 5 0.100        
18 Libèlula P 39 Joyce Brown / Fritz Kloepfel SPSA Pearson 39-2 1 1 0.200 1 9 0.200                                      
19 Galene 102 Gerard Gaudry BCYC Beneteau 361 1 1 0.100 1 10 0.100                                      
20 Moonfleet[1] 404 Robert Baime SYC Beneteau 423 SD 1 1 0.100                                   1 7 0.100    
21 Anita Kip Becker SYC Catalina 36-2 TM 0 0 0.000                                          
22 Anthie 036 George Alexiou CSY 37 0 0 0.000                                          
23 April[2] 8 Barry McClure SYC Island Packey 37 0 0 0.000                                          
24 Bella Mer[3] 324 Tony Mirabella Sabre 34 0 0 0.000                                          
25 Cat's Paw Hobart Collins BYC Island Packet 32 0 0 0.000                                          
26 Celebration 61 David Heuthe BYC Catalina 34 0 0 0.000                                          
27 CelticWind[4] 404 Robert Baime SYC Beneteau 423 SD 0 0 0.000                                          
28 Cool Betty[5] 294 Bob Shapiro VSS ? 0 0 0.000                                          
29 Deefiant 250 Steve Kring SPYC ? 0 0 0.000                                          
30 Forever Young[6] 12 Joan Engelbach SYC Catalina 350 WK 0 0 0.000                                    
31 Free Spirit[7] Richard Jackerson BGYC Catalina 30 TM SD 0 0 0.000                                          
32 Galene 102 Gerard Gaudry SPSA Beneteau 361 0 0 0.000                                          
33 Island Hopper 14 Carol Elwood DUN Hooks 34 Custom 0 0 0.000                                          
34 Joan Marie III 729 Robert Foster VYC Jeanneau / Sun Odessey 37 0 0 0.000                                      
35 Koinonia II  206 Garth Reynolds SPSA Tartan 33 0 0 0.000                                          
36 L L Windancer 6822 Robert Holsbeke SYC Bristol 40 0 0 0.000                                          
37 Lady in Red 51 Gene Michaux HBYC OVNI 35 0 0 0.000                                          
38 Lucky J[8] 3036 Adam Hange BGYC Catalina 30 0 0 0.000                                          
39 Marguerite 395 Doug Hensley SSS Ericson 32-2 0 0 0.000                                          
40 Meeshee 1543 Lee Nell BCYC Catalina 34 MK II 0 0 0.000                                          
41 Mi Sueño 038 Ron Kinney SPSA Morgan 44 CC 0 0 0.000                                          
42 Misty[9] 250 Jason Baxley Morgan 30 0 0 0.000                                          
43 Opalina 413 Louis Salhany VSS ODay 28 0 0 0.000                                          
44 Patriot 6 Marc Pearl BKYC Morgan 382 0 0 0.000                                          
45 Patronus 23 Larry & Cary Willis DIYC Morgan Catalina 45 0 0 0.000                                          
46 Play Actor 479 Paul Phillips TSS Baba 35 0 0 0.000                                          
47 Prime Plus 48  Hanna & Requa ABYC Beneteau Oceanis 445 0 0 0.000                                          
48 Privateer 56 Ed Sims OSC Hunter 376 SD WK 0 0 0.000                                          
49 Sacred Cow 60740 David German DIYC Beneteau 473 0 0 0.000                                          
50 Sails Call[10] ? Henry Mason SYC ? 0 0 0.000                                          
51 Sea Rose Michael Landis SSS Pearson 34-2 0 0 0.000                                          
52 Seasearcher 185 Charles Mixson SSS Pearson 35 CB 0 0 0.000                                          
53 Solitude USA 30 David Wilson BGYC Hunter 0 0 0.000                                          
54 Sophia[11] 3406 Duncan Thompson BYC 0 0 0.000                                          
55 Sunrise[12] 23 T Peurifoy Sabre 452 0 0 0.000                                          
56 Swamp Rabbit Uni 01 Mark Berte BYC One Off - Hough 33 0 0 0.000                                          
57 Tokobe 1912 Arja Adair Jr BYC Hinckley Bermuda 40 Aft Cabin 0 0 0.000                                          
58 Tranquility[13] 11378 J. Harrison BYC Jeanue 37 0 0 0.000                                          
59 Whispering Wind II[14] 3036 Adam Hange BGYC Catalina 30 TM BS 0 0 0.000                                          
60 White Hawk 4 Greg Petrat SYC Cherubini 48 SCH 0 0 0.000                                          
*** Insert Above ***                                            

[1]
Mike Halliday:
no WFPHRF
[2]
flymike:
no current WFPHRF
[3]
no WFPHRF
[4]
flymike:
no current WFPHRF
[5]
no WFPHRF
[6]
flymike:
no current WFPHRF
[7]
flymike:
no current WFPHRF
[8]
flymike:
no current WFPHRF
[9]
flymike:
no current WFPHRF
[10]
Mike Halliday:
no WFPHRF
[11]
No WFPHRF
[12]
flymike:
expired WFPHRF
[13]
flymike:
no WFPHRF
[14]
flymike:
no current WFPHRF